Szybki kontakt 61 29-55-900

Bezpieczeństwo w bankowości internetowej, również mobilnej, zależy zarówno od banku jak i od Ciebie. Aby ograniczyć niebezpieczeństwo i ustrzec się zagrożeń, bardzo często wystarczy działać uważnie i stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Poniżej kilka podstawowych zasad, którymi należy się kierować korzystając z bankowości internetowej.

  1. Uważnie czytaj komunikaty, które pojawiają się na stronie logowania. Przestępcy potrafią podrabiać strony internetowe, także strony banków. Jeżeli cokolwiek wzbudzi Twoją obawę, skontaktuj się z nami.
  2. Otrzymując SMS z kodem do potwierdzenia transakcji, uważnie czytaj komunikaty zawarte w wiadomości. Podany w treści numer rachunku i kwota muszą być zgodne ze zleconymi w Internet Bankingu transakcjami
  3. Jeżeli jakikolwiek komunikat lub element serwisu wzbudzi Twoje wątpliwości – przerwij operacje i natychmiast skontaktuj się z bankiem.
  4. Unikaj podejrzanych wiadomości e-mail.  Nie otwieraj podejrzanych załączników i umieszczonych w treści linków. Dotyczy to każdego Twojego adresu e-mail i wszystkich otrzymywanych wiadomości.
  5. Nie uruchamiaj strony serwisu banku poprzez link z e-maila lub wyszukiwarki internetowej. Korzystaj z przycisku logowania na stronie www.bssierakow.pl lub loguj się bezpośrednio pod adresem: https://online.bssierakow.pl. Sprawdzaj, czy połączenie jest szyfrowane (pojawia się zielona kłódka przed adresem). Przestępcy mogą podrabiać adresy.
  6. Korzystając z usług bankowych nie instaluj na żądanie dodatkowego oprogramowania na komputer, tablet lub telefon – bank nigdy o to nie prosi (szczególnie za pośrednictwem e-maili, SMS-ów lub komunikatów w serwisie banku!).
  7. Unikaj logowania do usług bankowych z niesprawdzonych cudzych komputerów, tabletów i telefonów.
  8. Korzystaj wyłącznie z oficjalnych sklepów pobierając aplikacje na urządzenia mobilne  : AppStore (dla systemu iOS), Google Play (dla systemu Android), Windows Phone Store (dla systemu Windows Mobile).
  9. Komputer i urządzenie mobilne musi posiadać aktualne oprogramowanie: system operacyjny, program antywirusowy oraz rekomendowaną przeglądarkę.

 

KOMUNIKATY O BEZPIECZEŃSTWIE

nasiPartnerzy

facebook