Szybki kontakt 61 29-55-900

- Uważaj na wszelkie wiadomości (WhatsApp, SMS, Messenger, itp.) od nieznanych Ci osób, podających się za kupujących na portalach sprzedażowych (OLX, Allegro, itp.), w których jesteś proszony o kliknięcie w link i podanie danych.

- Ostrzegamy przed telefonami od osób, które podszywają się pod pracowników banku, policji i innych instytucji, powołują się na względy bezpieczeństwa i nakłaniają Cię do podania poufnych danych do bankowości elektronicznej (identyfikator do konta, hasło, nr karty płatniczej, kod BLIK) oraz proszą o zainstalowanie na Twoim telefonie, tablecie lub komputerze, aplikacji do zdalnej weryfikacji np. TeamViewer, AnyDesk. Zainstalowanie tego typu oprogramowania daje przestępcy dostęp do Twojego telefonu, tabletu lub komputera.

Pamiętaj:

Nie klikaj w linki, nie podawaj danych, nie instaluj nic o co Cię proszą przez telefon.

W sytuacji, gdy odbierzesz telefon od osoby podającej się za pracownika Banku lub innej instytucji (Policja, Komisja Nadzoru Finansowego, itp.), masz jakiekolwiek wątpliwości, spotkasz się z sytuacją, która wyda się nietypowa, podejrzana lub wzbudzi Twoje zaniepokojenie, skontaktuj się:

z bezpłatną infolinią 800 888 888

lub

numerem 61 647 28 46 (dzwoniąc z zagranicy, opłata zgodna z taryfą operatora)

lub

najbliższą Placówką Banku

nasiPartnerzy

facebook